30 Günde 10 Kilo Verdiren Diyet

Zayıflama Yöntemleri Rumeysa Demirörs
sponsorlu reklam

Birçok zayıflamaya destekçi diyet programı vardır. Ancak bayanların en çok istediği hedeflerden biri fazla kilo vermektir. Hem de bunu kısa bir zamanda yapmak istemektedirler. Durum böyle olunca uzun süreli diyetlerden de kısa süre sonra sıkılabilmektedirler. 30 günlük bir program ile 10 kiloya kadar kilo vermenin mümkün olduğu bir diyet programı var. Tabi içinde olmazsa olmaz 2 kural da mevcut.

Kural 1: Karbonhidrattan Uzak Dur

Kilo almanın en büyük nedeni gereğinden fazla karbonhidrat tüketimidir. Üstelik beyaz karbonhidrat olarak tanımlanan yiyeceklerden dolayı daha hızlı kilo almak bile mümkün olabilir. Bu diyet programında ilk kural elinizden geldiğince beyaz karbonhidrat olarak tanımlanan ekmek, makarna, pirinç, gevrek gibi yiyeceklerden uzak durmaktır. Gün içinde yarım saat sıkı bir egzersiz yaparsanız egzersizden birkaç saat sonra kendinizi küçük bir porsiyon olmak şartı ile beyaz besinler ile ödüllendirebilirsiniz.

Kural 2: Öğünlerin İçeriğini Değiştirmeden Tekrar Tekrar Yiyin

Dünyaca ünlü uzman diyetisyenlerin kullandığı tüyolardan biri kas yakmadan yağları yok etmeye çalışmaktır. Bunun için de denedikleri bir yöntem var. İçeriğini çok fazla değiştirmeden belirledikleri birkaç öğünden her seferinde tekrar tekrar yerler. Besin gruplarına ayrılmış olan yiyecekleri bir arada toplayıp öğün yaparlar.

Besin maddelerine göre birkaç yiyeceği gruplandırdığımız zaman;

Protein: Tavuk, et, yumurta, baklagiller, mercimek. Bu yiyeceklere özel olarak eklenebilecek olan siyah fasulye diyet listelerinde tam bir kurtarıcı.

Sebze: Ispanak, bezelye, bamya, lahana.

Yapılması gereken bu sayılan besinlerden dilediğinizi seçmek ve birkaç öğün boyunca bunları tekrar tekrar yemektir. Patates gibi besinler yerine daha bol yeşilliği olduğu için salatayı tercih edebilirsiniz.

Gün içinde ne kadar öğün yiyeceğine karar veremeyenler için 3 ana 2 ara öğün şeklinde bir tavsiyede bulunabiliriz. Saat olarak ayarlamak isterseniz şöyle bir tablo çıkarabiliriz:

09:00 – Kahvaltı zamanı

11:00 – Küçük bir ara öğün (1 adet meyve olabilir.)

13:00 – Öğle yemeği saati

16:00 – İkindi ara öğünü

19:00 – Akşam yemeği saati

Bunlar haricinde gece yatana kadar yemek yeme olayını durdurmanız gerekmektedir. Çok acıkma durumunda şeker oranı düşük bir meyve tercih edilebilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir