Chia Tohumu İle Zayıflamaya Merhaba

Zayıflama Yöntemleri Rumeysa Demirörs
sponsorlu reklam

Uzmanlar tarafından önerilen birçok besin maddesi bulunmaktadır. Bu besinlerin içinde son zamanlarda çok sık duyduğumuz chia tohumu da yer almaktadır. Gereğinden az protein alımı sebebi ile sıklıkla kilo aldığımızı biliyoruz. Fazla kilo demek de yağ depolanmasına destek olmak demektir. Vitamin ve mineral eksikliği olduğu zaman da vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi alabilmek için daha çok yağa ve karbonhidrata ihtiyacı oluyor. İşte bu noktada chia tohumu en iyi desteklerden biri olarak görülmektedir.

Chia tohumu nasıl zayıflatır?

  • Bu tohum içinde bulunan bitkisel protein desteği sayesinde insanın daha uzun süre tok kalmasına yardımcı olmaktadır. Daha uzun süre tok kalmak demek daha az yemek yemek ve sağlıklı zayıflayabilmek demektir.
  • Yüksek kalsiyum içerdiği için metabolizmanın da hızlanmasına destek olduğunu ifade edebiliriz. Ayrıca içinde bulunan mineraller de hızlı bir kalori yakma desteğini sizlere sunmaktadır. Bu şekilde yemekler de daha hızlı sindirilecektir.

  • Bağırsak hareketlerinin hızlanması da zayıflamanın püf noktalarından biri olarak bilinir. Bunun için alınması gereken destek ise bol lif kaynaklarıdır. Sindirim sisteminin daha düzenli çalışmasına destek olduğu için chia tohumu, sizi kabızlıktan da kurtarabilecektir.
  • Dengeli olarak insülin salınması tokluk hissinin artmasına da yardımcı olmaktadır. Chia tohumu insülini de yükseltmeye destek olmaktadır. Bu sayede vücutta yağ depolanmasına da engel olunmaktadır. Dengeli olarak insülin salınması ve kan şekerinin düzenlenmesi bu şekilde kolaylaşmaktadır. Buradan yola çıkarak zayıflamak için değil, aynı zamanda diyabet hastalarının da bir numaralı şifa kaynağı olarak bu tohumu düşünebiliriz.

Zayıflamaya etkisinin çok yüksek olduğu bilinen bir gerçektir ve her zaman için ara öğünlerde yoğurt ile tüketilmesi de tavsiye edilmektedir. Ancak bu tohumu tüketirken yaşam standartlarını da iyileştirmek gerekmektedir. Yürüyüş yapmaktan, bol mineral almaktan, su içmekten, porsiyonları azaltmaktan geri durmamak gerekir. Chia tohumunu aktarlardan ve büyük marketlerden kolaylıkla satın alabilir ve günde en fazla 1 yemek kaşığı olacak kadar tüketebilirsiniz. Unutmamak gerekir ki sadece tohum yemek kilo vermenin tek yardımcısı olmayacaktır. Bunun yanında egzersizleri ve diğer etkenleri de ihmal etmemelisiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir