Diyetsiz Zayıflama

Diyet Haberleri Diyet Yazarı
sponsorlu reklam

Zayıflama ve formda olmak oldukça sıkıntılı bir yöntem. Sizlere diyetsiz zayıflama yöntemlerinden 40 tanesini paylaşıyoruz. içlerindeki zayıflama taktiklerinden kendinize diyet bile hazırlayabilirsiniz. İşte diyetsiz zayıflama da 40 altın kural

* Akşam yemeğinden sonra yediklerinize dikkat edin. Akşam 20:00’den sonra yediklerinizin büyük bölümü vücudunuzda yağ olarak deoplanır.
* İşlenmiş gıdalardan uzak durun. Bu ürünler genelde sağlıksız yağlardan ve suni tatlandırıcılardan yapılır.
* Yemek yerken sabırlı olmayı ihmal etmeyin. Beslenmenin altın kuralı her zaman yavaş olmayı bilmektir. Zira beyninizin size tok olduğunuzu söylemesi 20 dakika kadar zaman alır.
* Öğünler arasında en az 3 saat ara verin. Bu ara metabolik hızınızın dengede kalmasına neden olur.
* Sabahları kalkar kalkmaz bir bardak su için. Yeni bir güne başladığınızı metabolizmanıza haber vermek için daha iyi bir yol olmaz.
* Kahvaltı edin. Asla kahvaltı etmeden evden çıkmamanız gerektiğini tüm bilim insanları söylüyor. Hatta sabahları metabolizmasını harekete geçirmeyenler, gün içersinde fazladan 100 kalori alıyor.
* Güne başlarken kahvaltıda vitamin deposu kavun ve protein zengini yumurta tüketin. Düşük kalorili protein almak, kilo vermek için idealdir.
* Yeşil çay için. Yeşil çayın içindeki bileşenlerden biri kafeinle birleştiğinde metabolizmanızın dinlenme hızını %20 oranında arttırır.
* Kahvaltılık gevreğinizi yağ oranı düşük sütle yiyin. Böylece hem şeker hem de yağ alımınız azalacaktır.
* Sabahları yediğiniz peyniri keçi peyniri ile değiştirin. Bu peynirin kalorisi inek sütüyle yapılan peynirlere göre % 40 daha azdır.
* Her gün bir bardak havuç suyu için. Lif açısından zengin olan havuç, yağ yakma hızını arttıracak ve haftada iki kilo vermenizi sağlayacaktır.
* Her gün bir kaşık hindistancevizi yağı için. Bu metabolizmayı hızlandırır ve yağ oranını azaltır.
* Kalsiyum takviyesi alın. Bunu yapmayanlara göre % 2.6 daha fazla yağ yakacaksınız.
* Fazla tuz tüketmeyin. Gerektiğinden fazla tuz yemek kilo vermek isteyenlerin en büyük düşmanlarından biridir.
* Nar yiyin. Bu meyvenin tohumunda bulunan yağ, vücudun yağ depolama oranını düşürür. Ayrıca o yoğun şekerli tadıyla sizi çikolata krizinden uzak tutar.
* Ananas yiyin. Ananas sadece metabolizmanızı hızlandırmaz, aynı zamanda yediğiniz proteinlerin daha iyi sindirilmesine yardım eder.
* Avokado yiyin. İsmi gibi adıda garip olan bu meyve sizi açlık krizinden uzak tutarak kilo vermenize yardımcı olur.
* Meyve sularını posasıyla için. Bu şekilde vücudunuz lifi daha çabuk işler ve daha uzun süre tok kalırsınız.
* Günde 70 tane badem yiyin. Böylece altı aylık bir sürede % 8 oranında daha fazla yağ yakabilirsiniz. Dahası lif ve proteinler sizi daha uzun süre tok tutacaktır.
* Her günbir kase yoğurdun içine tarçın katarak yiyin. Günde yarım kaşık tarçın bir ayda estra bir kilo vermenizi sağlayabilir.
* Siyah fasulye, domates, soğan, mısır, limon ve zeytinyağlı salata yiyin. İçindeki yağ yakmaya yardım eden kimyasal maddeleri, bol lif miktarı ve açlık bastıran özelliğiyle, bu salatayı yiyerek hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.
* Her öğlen yemeğinde kırmızı lahana yemeye çalışın. Kırmızı lahana, vücudunuzun yağ yakma özelliğine sahip bir protein türü olan adiponektin ve açlık bastıran leptin üretimini hızlandırır.
* Pilav yerine karnabahar tüketin. Karnabaharda bulunan c vitamini fiziksel aktivite sırasında çok yağ yakmanızı sağlar.
* Her gün bir avuç fıstık yiyin. Folik asit ve lif yönünden zengin bu gıda sizi aynı zamanda uzun süre tok tutar.
* Yeşil gıdalardan ıspanağı ihmal etmeyin. Ispanakta diğer yeşillere göre iki kat daha fazla lif vardır ve bu da vücudunuzun daha fazla yağ yakmasına yardım eder.
* Balık ve yoğurt yiyin. Farklı zamanlarda yiyeceğiniz bu iki besin önemli oranda iyot içerir. İyot da metabolizmayı hızlandırarak vücudunuzun daha fazla yağ yakmasını sağlar.
* Her gün 250 gram kadar protein almaya çalışın. Bunu yapanların kilo verme şansı % 30 daha fazla olacaktır.
* Kilonuzu 20 ile çarparak tüketmeniz gereken günlük kalori miktarını hesaplayın. Her gün bu kadar kalori tüketmek hedefinize daha hızlı ulaşmanızı sağlayacaktır.
* Yemeklerinize kırmızıbiber ekleyin. Kırmızıbiberde domatesten altı kat daha fazla C vitamini bulunur, bu da vücudunuzun yağı enerjiye dönüştürmesi için gereklidir.
* Yağ yakmak için ”iyi yağ” tüketin. Yumurta, kolza yağı, ceviz ve tavuk eti en akıllı seçimler. Ayrıca bu besinler kalp krizi riskinizi de azaltır.
* Ayakta yemek yemeyin. Yürürken %30 oranında daha fazla yemek yersiniz.
* Yemekten 15 dakika önce bir elma yiyin. Bunu yaparak yemekte 187 kalori daha az alırsınız.
* Bir kaç ufak tabak yerine, Bir tane büyük tabak yemek siparişi verin. Ufak tabaklar sizi gereğinden fazla yemek yemeye zorlar.
* Etinizi, Balığınızı, tavuğunuzu dilimlere ayırarak yiyin ve yüzde 20 daha az kalori alın. İnsanlar önlerinde bu tarz hazır dilimlenmiş yemekler geldiğinde daha çabuk doyuyor.
* Çekmecenizde her zaman bir kaç sağlıklı atıştırmalık bulundurun. Öğün aralarında bunları yemek, metabolizmanın yavaşlamasına engel olur ve açlığın önüne geçer.
* Yemek yerken televizyonunuzu kapatın. Böylece her sene fazladan 3,5 kg verebilirsiniz.
* Kırmızı et yiyin. Etin içersindeki protein kas ağrılarınızı korumanıza yardımcı olur. Kaslarınızda yağlarınıza göre 4 kat daha fazla kalori yakar.
* Gece geç saatlerde karbonhidrattan uzak durun. Şişman insanlar aldıkları kalorilerin dörtte birini akşam yemeğinden sonra alıyor.
* Her fırsatta gülün, Her gün 10 dakika gülmek bile bir haftada fazladan 280 kalori yakmanıza ve hayata daha keyifle bakmanıza neden olur.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Diyetsiz Zayıflama” üzerine 6 yorum

 1. ayşem dedi ki:

  bilmemiz ve uygulamamiz gereken guzel pufnoktalari olmus bir .tskrler

 2. kartal dedi ki:

  diyet yapalacaklar bana cok yararlı geldı

 3. julide dedi ki:

  diyetsiz zayıflama önerilerinizi dikkate alıcam

 4. semra dedi ki:

  önerileriniz mükemmel

 5. bileklik dedi ki:

  Bunu sevdim.

 6. duygu dedi ki:

  insanlar yediklerine içtiklerine dikkat ederse kilo almaz. diyetsiz zayıflar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir