Evde Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri Rumeysa Demirörs
sponsorlu reklam

Zayıflamaya karar verenlerin en çok zorlandığı noktalar diyetisyene gitmek, verilen listelere uymak, yemeyi azaltabilmek, spor yapmak ve belli bir yeme düzeni içinde yaşamaktır. Evde kendi imkanlarınız ile kilo verebilmek kulağa çok da hoş gelmektedir. Peki bunun için neler yapılmalıdır? 12 maddede evde kilo vermenin kolaylıklarından bahsedelim.

  1. Evdeki Fazlalık Yiyecekleri Atın

Mutfakta bulunan tüm sağlıksız yiyecekleri çöpe atmak ile bir adım atın. Sağlıksız yiyecekler evin içinde bulunduğu sürece sizin de onları tüketme isteğiniz her zaman canlı olacaktır. Açlık krizlerine girdiğiniz zamanları düşündüğümüzde ilk olarak yiyeceğiniz besinler onlar olacaktır. Buna engel olabilmek için o yiyeceklerden bir an önce kurtulmanız gerekiyor.

  1. Meyve Ve Sebzeler Dostunuz Olsun

Karbonhidrata veda edebilmenin en kolay yolu meyve ve sebzeler ile aranızı daha sıkı tutmanızdır. Ara öğünlerde her zaman bir meyve mutlaka bulunsun.

  1. İşlenmiş Yiyecekler Düşmanınız Olsun

Kendinize meyve ve sebzeleri dost edinirken diğer taraftan da size kötü etki eden işlenmiş yiyecekleri düşmanınız olarak belirlemeniz gerekmektedir. Aksi taktirde yapılan diyetlerin ya da edinilen dostların hiçbir etkisi olmayacaktır.

  1. Her Gün Süt İçin

Evet içinde yağ bulunduğu için sürekli olarak diyetlerde uzak kalınması gerektiğine inanılsa da diyetin en büyük dostlarının içinde süt de vardır. Süt, yağların kolaylıkla çözülmesinde etkili olan bir içecektir.

  1. Kahvaltıyı Atlamayın

Kilo verebilmek için ilk adım kahvaltıyı belli bir standartta ve hiçbir zaman atlamadan yapmaktır. Uyandıktan yaklaşık olarak 1 saat sonra yapılması her zaman daha uygundur ve mutlaka kahvaltıyı kendiniz hazırlayıp evde yapmaya özen gösterin.

  1. Geç Saatlerde Yemek Yemeyin

Yemek saatlerini ayarlamaya çalışın ve gün içinde en geç yemek yeme saatiniz şartları zorladığınız zaman 08.00 olsun. Yani buradaki amaç uyumadan önce midenin en az 4 saat rahat kalmasını sağlamaktır. Çünkü uyku esnasında mide sindirim yapmayacak ve yenilen besinler direk yağ olarak geçecektir.

  1. Yoğurt Elinizin Altında Olsun

Midede uzun kalma özelliği sayesinde diyetlerde ve sağlıklı yaşam standartları içinde yoğurdu elinizin altından hiç kaldırmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir