Fit Olmaya Giden Yol

Zayıflama Yöntemleri Rumeysa Demirörs
sponsorlu reklam

Fit olmak, zayıf kalmak, sağlıklı yaşamak, fazla kilolardan kurtulmak birçok kişi tarafından imkansız gibi görülebiliyor. Halbuki doğru yöntemleri deneyince bu işin hiç de zor olmadığını fark edebilirsiniz. Tek yapılması gereken zayıflamaya bilinçli olarak bakmak ve bilinen yanlışları düzeltmek. Oradan buradan duyulan, eksik anlaşılan, bilgi eksikliği ile hesaplanan değerler ile yaşanan diyet süreci kilo verdirmekten çok kilo alınmasına sebep olabilmektedir. O zaman diyet sırasında doğru bilinen yanlışları anlayarak ilk adımı atalım. Fit olmaya giderken ilk önce bildiğiniz yanlışları doğruları ile yer değiştirin.

Öğün Sayısını Az Tutmak Kilo Verdirir

“Ne kadar az yenirse o kadar az kalori alınır ve bu sebepten de kilo veririz” şeklinde çok sık duyulan ama bir o kadar da yanlış bir düşünce var. Bu düşünce kilo almanın ilk aşaması aslında. Çünkü ne kadar az yemek yerseniz beyinsel olarak bu besinlerin direk yağ yani enerji olarak kaydedilmesini sağlayacaktır. Bunun için sık ama az yemek yeme alışkanlığını edinmelisiniz.

Spor Yapmadan Zayıflamak Mümkün

Hareketsiz bir yaşam ile diyet sürdürürken kolaylıkla kilo verme düşüncesi bir şehir efsanesi olarak tanımlanabilir. İstediğiniz kadar kalori oranını düşürseniz de günlük yaşam içinde hiç hareket edecek alanınız yoksa ve kısa da olsa yürüyüş yapmıyorsanız kısa zamanda kilo vermek mümkün olmayacaktır. Sporun faydaları sadece kilo vermek ile de kısıtlı değildir. Daha temiz hava alma özgürlüğünü tadabilir, bağışıklık sistemini güçlendirir, hastalıklara yakalanma riskini azaltır.

Çok Su İçtiğim İçin Yediklerimi Eritebilirim

Su içmenin diyet aşamasında çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak çok su içmenin de tek başına faydası olmayacağını dile getirebiliriz. Su içmek metabolizmayı hızlandırır. Alınan yağların direk yakılmasında çok faydası yoktur. Bunun için bu konudaki tabuyu da yıkmalı ve su içmenin yanı sıra yediklerinizin de oranını azaltmaya çalışmalısınız. Dokularınızın yenilenmesi, hücrelerin arasında taşıyıcı rolünü rahatlıkla üstlenebilmesi, cildin tazelenmesi, metabolizmanın hızlanması için su çok önemlidir. Ancak kimyasal olarak erimenin su ile birebir bağlantısı bulunmamaktadır. Su için zinde, yediklerinizi azaltın fit kalın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir