Formda Bir Yaz için Önerilerimiz

Diyet Haberleri Diyet Yazarı
sponsorlu reklam

Haziran ayının son günlerini geçirmekteyiz. Aşırı yaz sıcakları kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. İşte formda ve bakımlı bir yaz için bilmeniz gerekenler.

Tropikal Sağlık : Hindistan cevizi büyük ölçüde doymuş yağlardan oluşuyor. Bu kulağa korkutucu gelse de bilim dünyası başka şeyler söylüyor. Hindistan cevizinin içerdiği laurik asit iyi kolesterol seviyenizi arttırarak kalp hastalığı riskinizi azaltıyor. Aynı zamanda yağında enfeksiyon ve virüslerle savaşmaya yardımcı antimikrobik maddeler bulunuyor.

Ofiste Diyet : Online Market Peapod’un 500 kişilik bir grupla yaptığı ankette çalışanların yüzde 47’si Ofislerinde bulundurdukları atıştırmalıkların kendilerini sağlıklı yemekten uzaklaştırdığını belirtmiş. American Dietetic Association’ın sözcüsü Lona SANDON ” Mesai saatlerinde ara öğün olarak tüketeceğiniz meyveler hem sağlıksız atıştırmalıklardan uzak durmanıza yardımcı olacak hem de vitamin ihtiyacınızı karşılayacaktır” diyor.

Cildinizi Tazeleyin : Avon’un yaşlanma karşıtı yeni ürünü ANEW ultimate 7S Serum sirtuin teknolojisi ile cildinizdeki yedi gençlik proteinini harekete geçiriyor. Derin çizgi ve yaşlılık lekelerinin görünümüne onarıcı bakım sağlayan ürün ferahlık da kazandırıyor. ANEW 7S Serum’un Ultimate 7S Emulsion gece kremi de bulunuyor.

Früktoz İntoleransı : Son zamanların trendi, früktoza karşı intolerans. Yapılan araştırmalar yüksek miktarda früktozun ( çoğu tatlandırıcıda kullanılan bir şeker çeşidi ) İrritabl bağırsak olabildiğini ortaya koydu. IBS hastalarının 3’te 1’i şekeri sindirmede sorun yaşıyor. Sonuç olarak ise ishal, kusma ve hazimsizlik belirtilerden şikayetçiyseniz asitli içecekler, tatlı ve kızarmış gıdaları hayatımızdan çıkarmamız gerekiyor.

Sağlıklı yaz günlerinde verdiğimiz tavsiyelere göre dengeli ve düzenli beslenebilirsiniz. Sağlıklı Diyet listeleri ile sitemizde sizler için en etkili diyet türleri bulunmaktadır. Aklınızdaki bütün soruları bizlere konu altındaki yorum ekleme bölümünden görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz. Sağlıklı keyifli günler dileriz.

Yaz diyetleri

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir