Formumuzu Nasıl Koruruz ?

Diyet Haberleri Diyet Yazarı
sponsorlu reklam

Formumuzu Nasıl Koruruz ? Formumuzu korumak için nasıl beslenmeliyiz, Egzersiz yapıyor iseniz, Enerji kaybediyorsunuz dur. Kaybettiğiniz enerjiyi kazanmak için Sizleri formda tutacak besinlerin listesini yaptık.

Avokado : Sağlık bombası olarak tarif edilen ve içinde tekli doymamış yağ barındıran kolesterol düşürücü etkisiyle bu yeşil yiyecek, Vücudunuzu ağrıdan arındırıp gücünüzü arttırır.

Esmer Simit : Tüm tahılları içeren bir simit, terlemeden önce yiyebileceğiniz en ideal tercih olacaktır. İçeriğindeki yoğun lifler sayesinde hazmı uzun sürer, böylece tek bir enerji patlaması yerine uzun süreli bir enerjiye sahip olursunuz.

Muz : Tek bir tanesi bile ağrıya anında çözüm getiriyor. Kas ağrılarının başlıca sorumlusu sodyum gibi görünse de, çalışmalar gösteriyor ki potasyum da destekleyici bir rol oynuyor. Muz ayrıca enerji veren karbonhidratlarla dolu. Orta boy bir meyve, 400 miligram potasyum ve iki dilim tahıllı beyaz ekmek kadar karbonhidrat içeriyor.

Yaban Mersini, Ahududu, Böğürtlen : Amerikalı bilim adamları taze Yaban Mersini, Ahududu, Böğürtleni antioksidan bakımından en zengin 20 yiyecek listesine ekledi. Bir avuç Yaban Mersini, Ahududu veya Böğürtlen her zaman güçlü bir besin kaynağı olarak kabul edilmektedir.

Bebek Havuç : Havucun içindeki karmaşık karbonhidratlar kaslar için enerji, kan basıncı ve kas kasılmaları için potasyum sağlar. 150 gramı sadece 35 kaloriden ibarettir.

Bu besinleri egzersizlerden hemen sonra tüketirseniz. Enerji ihtiyacınızı ortadan kaldırmış olacaksınız. Sağlıklı bir şekilde kilo verebilir ya da formda kalabilirsiniz. Hiç bir diyet listesine ihtiyaç duymazsınız.

Sağlıklı zayıflamanın reçetesi spor yapmaktır. En etkili diyet listesi egzersiz ve spordur. Sitemizde bulunan ısınma hareketleri ile günlük egzersiz ihtiyacınızı karşılayarak formunuzu koruyabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Formumuzu Nasıl Koruruz ?” üzerine 3 yorum

  1. sedef dedi ki:

    güzel ve anlamlı bir makale yazılmış teşekkür ederim. Formumuzu Nasıl koruruz makeleniz ii

  2. dini bilgiler dedi ki:

    Teşekkür ederim.

  3. Müge dedi ki:

    Formumuzu korumak için başka neler yapabiliriz fikri olan varmı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir