Goji Berry Desteğiyle Zayıflama

Zayıflama Yöntemleri Rumeysa Demirörs
sponsorlu reklam

Son yıllarda adından sıkça bahsettiren bir üzüm çeşidi olarak bilinen Goji Berry, Türkiye’deki ismi ile Goji Üzümü, zayıflamaya olan etkisi sebebi ile çok sevilmiş ve faydaları ile de gönülleri kazanmıştır. Hem doğal hem de yemesi kolay olan bu meyvenin zayıflamaya nasıl etkisi olabilir sorularını duyar gibiyiz. Goji Üzümü’nün en büyük sırrı metabolizmayı hızlandırmasında ve bağırsakları çalıştırmasında gizli. Hem de doğal olması sebebi ile bağımlılık yapma gibi bir sorunu da beraberinde getirmiyor. İster kendisini ister çayını tüketin, zayıflama yolculuğunuzda en büyük yardımcınız olabilir. O zaman detaylar ile Goji Üzümü daha iyi tanıyalım.

İştah Mı Keser, Tok Mu Tutar?

Belki de diyet yapmaya başlayanların ilk olarak aradığı soru budur. İştah mı kesmeli, tok mu tutmalı? Bir kere ilk başta yemek yemeyi azaltmanın faydalı olduğunu bilsek de çok az yemek yiyerek aç kalmanın da zararlı olduğunu unutmayalım. Goji üzümü bu sırada iştah kesmeye etkisi oldukça yüksektir. Çünkü içinde bulunan beta-karoten, C vitamini, diyet lifi, A vitamini, polisakkarit şeker, tiamin maddeleri sayesinde vücudun ihtiyacı olan her besin değerinden alınabilmesi mümkündür. Ayrıca içinde hiç trans yağ ve kolesterol de bulunmamaktadır. Goji üzümü bu maddeler ile hem iştah keser hem tok tutar hem de bağırsakları hareketlendirir. Yani 1 araçla 3 hedef tam ortadan vurulabilir.

Kalorisi Ne Kadar?

Diyet listelerinde takipli olarak alınan en önemli iş kalori sayacıdır. Gün içinde ne kadar kalori alındığı önemlidir. Bir gün içinde 10 gramlık Goji üzümü yediğimizi düşündüğümüz zaman aldığımız kalori miktarı sadece 34,9 değerindedir. Ayrıca burada önemli bir noktanın da altını çizmekte fayda var. Gün içinde gereğinden fazla üzüm yenirse vücuda birçok olumsuz etkisi olabilmektedir. Az ve yeteri kadar alınması gerekir.

Yoğurt İçinde Yemek

Goji Berry tek tek alınıp yenmek istendiği zaman unutuluyorsa yoğurt gibi besinlerin içinde tüketilmesi iyi olacaktır. Hem yoğurdun tadını güzelleştirecek hem de enerji alırken midenizi de uzun süre tok tutan yiyecekler ile doldurabileceksiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir