Her Gün 1 Elma, Sağlıkla Zayıfla

Zayıflama Yöntemleri Rumeysa Demirörs
sponsorlu reklam

Elma akla geldiğinde hep söylenen bir söz vardır: 1 elma 1 ecza deposu demektir. Ecza deposu içinde bulunan birbirinden kıymetli bileşenler sayesinde sağlıklı yaşama merhaba demenin de çok kolay olacağını söyleyebiliriz. Sağlıklı yaşam demek, fazla kiloların uzak durması ve daha bilinçli bir yaşam demektir. Sağlıkla kilo vermenin ilk adımı yemek alışkanlıklarının bir kenara bırakılıp yeni bir düzene başlamaktır. Dilediğiniz kadar yemek yiyip egzersiz yapsanız bile yeteri kadar sağlıklı bir kilo verme işlemi yapmış olamazsınız. Yeme alışkanlıklarında giderilmesi gereken ekstra şeker miktarları vardır. Mesela asitli yiyecekler, işlenmiş şeker ve çikolatalar, büyük porsiyonlu tabaklar, soslu yiyecekler vazgeçilmesi gerekenler listesinde bulunmaktadır. Peki diyet alışkanlığında elma neden bu kadar önemli bir yer tutar?

Elma Zinde Tutar

İçinde bulunan maddelerin desteği ile gün içinde daha çok zinde kalmanız ve güçlü bir vücut yapısı ile işlerinizi halletmeniz mümkün. Elmanın kendisi, çayı, suyu her şekilde ihtiyaçlarınızı giderebilmek için destek sağlamaktadır. Kilo denetimi konusunda da değerli bir besin olmasının yanı sıra kalori oranı da oldukça düşüktür.

Zorlanmadan tokluk hissine erişebilir, diyetinizi elma ile destekleyebilirsiniz. 1 bardak elma suyu içtiğiniz zaman 3 elma yemiş gibi olacağınızı da hatırlatmakta fayda var. Kabuklu olarak yenmesi de ayrı besin değerlerinin desteklenmesine yardımcı olmaktadır. Mide reflüsünün tedavisinde bile kullanıldığı son yapılan çalışmalarda kanıtlanmıştır. Ayrıca son aylarda çıkan yeni destekler ile felci bile önlediği bilinmektedir.

Tam Bir Doğal İlaç

Hastalıklardan korunmak, sağlıklı yaşamak, bilinçli kilo vermek için her güne 1 elma desteği almanız doğal ilaç kullanmanız ile eş değer olabilmektedir. İçinde bulunan betakarotein, naringinin, kuversetin, prosiyanidin, lutein ve epikateşin maddeleri doğal antioksidan olarak bilinir. B6, B2, B1, kalsiyum, potasyum, C, E ve K vitaminleri ve folik asit de içindeki vitamin desteklerini göstermektedir. Çocuklara probiyotik destek olarak da kullanılan bu meyve sayesinde eczaneye ihtiyaç bile kalmayacaktır. Son yıllarda yaygınlaşmış olan rotavirüsüne destek olabilmektedir. Sindirim ve bağışıklık sisteminin de güçlenmesine yardımcıdır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir