Hızlı Değil Sağlıklı Kilo Vermek Önemli

Zayıflama Yöntemleri Rumeysa Demirörs
sponsorlu reklam

Bayanlar tarafından sürekli olarak takip altında tutulan diyet listeleri ve zayıflama yöntemleri hızlı bir şekilde istenen forma girebilmek için büyük bir çaba içermektedir. Dilediğiniz zaman kilo almak ve istediğiniz zaman kilo vermek o kadar da kolay olmamaktadır. Tabi kilo almak hızlı bir süreç olsa da kilo vermek çok kolay olmayacaktır. Önemli olan husus ise hızlı değil, sağlıklı kilo vermektir. Sağlıklı kilo verebilmek için yaşam standartlarını yükseltmek ve biraz olsun günlük yaşamı değiştirmek gerekecektir.

Erken Kalkma Alışkanlığı Edinin

Erken kalkmak daha az uyku ve daha dinç bir beden demektir. Kilo verme serüveninde daha bilinçli ilerleyebilmek için ilk olarak alarmınızı daha erken bir saate kurmaya çalışın. Uyandıktan sonra da yaklaşık olarak 1 saat sonra kahvaltı yapın. Hem zihnen hem de bedenen ancak hazır hissedeceksiniz. Kalktığınız zaman bir bardak su ile güne başlarsanız midenizin rahatladığını ve bunun yanında bağırsaklarınız da daha iyi çalışacaktır.

Ara Öğünler Besleyici Olsun

Ana öğünlerden belki de bazı zamanlarda daha önemli görev üstlenen ara öğünlerde ne yeneceğine karar verilmesi zor olabilir. İlk olarak belirlenmesi gereken şeylerden biri tok tutması bir diğeri ise besleyici olmasıdır. Tok tutan ve aynı zamanda besleyici olan bir besin olarak yoğurt önerisinde bulunabiliriz. Buna ek olarak elma da çok önemli bir ara öğündür.

Egzersiz Yapmaya Gayret Edin

Spor yapmak günlük yaşam içinde daha aktif çalışmanıza ve kilo verme yolculuğunda daha kararlı olmanıza yardım edebilir. Egzersiz planı uygulamak düşünüldüğü kadar da kolay olmayacaktır. Ancak günde 15 dakikalık sistemli bir çalışma uygulayabilmek bile çok büyük bir kurtarıcıdır. Esneme hareketleri, kas çalıştırma egzersizleri hem kaslarınızı güçlendirecek hem de yağların yakımı için vücudun harekete geçmesine yardımcı olacaktır.

Kalori Hesabı Yapın

Düşük kalorili diyet listeleri her ne kadar tavsiye edilmese de günlük tüketmiş olduğunuz tüm yiyecek ve içeceklerin kalorilerini hesap edin ve bir gün içinde 1800 kaloriyi geçmemeye çalışın. Aslında herkesin kendi vücut kitle indeksine göre alması gereken kalori oranı bulunmaktadır. Bunun için bir uzmana danışarak almanız gereken kalori düzeyini öğrenebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir