Kan Grubuna Göre Diyet Listeleri

Diyet Haberleri Diyet Yazarı
sponsorlu reklam

Kan hayat demektir. Doğumun, korkunç hastalıkların, savaşın, ölümün gücü ve gizemini harekete geçiren başlıca etkendir. Bütün medeniyetler kan bağlarıyla kurulmuştur. Kabileler, kavimler, krallıklar hep kan bağları ile oluşmuştur. Kan olmazsa ne soyut ne de somut olarak var olmamız mümkün değildir.

Kan mucizevi bir şeydir. Kan mistiktir. Kan simyasaldır. İnsanlık tarihi boyunca önemli bir dini ve kültürel sembol olagelmiştir. Antik çağda insanlar kanları birleştirip içerek birlik ve sadakatlerini göstermişlerdir.

Ünlü bir Doktor olan Dr. Peter J. D’Adamo sayesinde insanlar bilinçli olarak sağlıklı beslenme ve sağlıklı kilo verme yöntemlerini insanlara çeşitli araştırma ve aldığı sonuçlarla ispatlamıştır. Çoğu diyetisyen kabullenmiştir kan grubu ile beslenme ve kilo verme ile ilgili önerilerini, Çünkü çoğu diyet listesindeki besinler zıt kan grupları ile uyuşmamaktadır, bu yüzden o tür diyet listelerine uyan kişiler ciddi sağlık problemleri yaşamıştır.

Kan Grubuna göre diyet sistemini ünlü Türk doktorlar ve diyetisyenlerde tavsiye etmektedir. Bunlardan bazıları Prof. Dr. Mehmet ÖZ, Muzaffer KUŞHAN, Ender SARAÇ, Gürkan KUBİLAY ve Taylan KÜMELİ’dir.

Zayıflamak isteyen insanlar ilk önce düzenli sporu yaparak kilo vermeleri gerekmektedir. Eğer istediğiniz gibi zayıflayamıyor sanız Kan Grubunuza göre diyet listelerini denemeniz gerekmektedir. Bildiğiniz gibi 4 Çeşit Kan grubu vardır, Bu kan grupları 0, A, B ve AB kan grubudur. Bunun için sizlere Kan grubunuza göre diyet listeleri araştırdık ve Dr. Peter J. D’Adamo Kan grubuna göre diyet listelerini sağlıklı kilo vermeniz için uygun bulduk.

0 Kan Grubuna Göre Diyet Listesi

A Kan Grubuna Göre Diyet Listesi

B Kan Grubuna Göre Diyet Listesi

AB Kan Grubuna Göre Diyet Listesi

Soru ve görüşlerinizi Birazmusade@gmail.com adresine mail atarak belirtebilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

Kan Grubuna Göre Diyet Listeleri

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Kan Grubuna Göre Diyet Listeleri” üzerine 1 yorum

  1. Dr. Mehmet YILMAZ dedi ki:

    Sağlıklı bir şekilde zayıflamanın en önemli metotlarından birisi kan grubunuza göre diyet listeleridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir