Bugün
Zayıflamak sizi korkutmasın, Doğru diyet listeleri ile formda kalabilir, Sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Mekik Çekmek, Mekik Çekmenin Faydaları

Pazar, 27 Mayıs 2012
admin
Mekik Çekmek, Mekik Çekmenin Faydaları

Bilinen en etkili göbek eritme olan Mekik Çekme ile alakalı bilinmeyen faydalarını sizler için araştırdık. Doğru şekilde nasıl mekik çekebilirsiniz. Mekik Çekmenin Faydaları, Göbeğimizdeki yağları hangi yakmak için ne tür bir etkisi vardır. bütün sorularınızın Cevapları bu makalede.

Mekik Çekmek : Fitness Sporunun bir parçası olarak görünür. Ne tür spor yaparsanız yapın vücudunuzun ısınması açısından bütün spor türlerinde mekik çekmeye rastlayabilirsiniz, Buna askeri eğitimlerde dahildir. Temel olarak 4 çeşit mekik çekme yöntemi vardır, bunlar Uzanıp Doğrulma, Zorlama, Kalça Kaldırma ve Yana Doğru Mekiktir.
Mekik Çekmenin Faydaları : Etkisini en çok karın ve göbek bölgesinde hissedebileceğiniz bir egzersiz türüdür. Düzenli olarak mekik çekmeye başladığınızda 2 – 3 haftada farkını hissedebilirsiniz. Diyet yapan insanlar için Karın, Basen ve kalça bölgelerini eritmeye yarayan devasal bir egzersizdir.
Mekik Çekmenin Zararları : Vücudunuz ham ise zorlanmaya başladığınız an mekik çekmeyi bırakın. Hızlı bir şekilde mekik çekmeyin, belinizi incitebilirsiniz. Mekik çekerken aç veya tamamen tok olmalısınız. Maksimum 3 ay mekik çekmelisiniz. Aksi taktirde vücudunuzda kemik çekmesi meydana gelebilir.
Mekik Çekme Çeşitleri, Mekik Çekme Şekilleri
Uzanıp Doğrulma : Karın bölgesindeki kasları çalıştırır. Lakin ön karın kasları için yetersiz bir mekik çekme yöntemidir. Bu çalışmada büyük bel kasları çalışır.

 

 

Zorlama : Üst karın kasları için ana egzersiz türüdür. Bel hareket ettirmeden karnınızın üst kısmını yukarı kaldırarak yapılır.

 

 

Kalça Kaldırma : Alt karın kasları için gerekli bir egzersizdir. Vücudunuzun üst kısmını oynatmadan kalçanızı yukarı-aşağı hareket ettirin.

 

 

 

 

Yana Doğru Mekik : Yan karın kasları için gerekli hareketlerdir. Soldan sağa doğru yaptığınızda, sol dış kaslar ve sağ iç kaslar çalışır. Sağdan sola doğru yaptığınızda ise sağ dış kaslar ve sol iç kaslar çalışır.

Mekik çekerken ideal duruş şekli
mekik çekmek
Göbek Eritmek istiyorsanız Göbek Eritme diyeti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

1. Yorumlar yazarken Türkçe kurallarına uyulması zorunludur.

2. Her üye yazdığı yorumdan kendisi sorumludur.

3. Küfür, argo ve hakaret içeren yorumlar asla yayımlanmaz.

Bu yorum ayşe tarafından 3 Haziran 2012 tarihinde yazıldı.

mekik çekerken ayakları doksan derece kırıp çekiyoruz ama anlamadığım bir şey var ayağımı kırıp mekik çekmeye çalıştığımda ayaklarım sabit durmuyor? bu normal midir. yoksa mekik çekerken ayaklarıma birisinin oturması mı gerekiyor ? cevap bekliyorum lütfen

Bu yorum admin tarafından 3 Haziran 2012 tarihinde yazıldı.

Dediğiniz gibi ayağınıza birisinin oturması lazım veya mekik çekmeye uygun demir tahta gibi sabit cisimler gerekmektedir.

Bu yorum nilufer tarafından 3 Haziran 2012 tarihinde yazıldı.

mekik cekerken kolayliklardan birisi koltuk veya dolap gibi nesnelerdende destek alinabilir..ayak uclarini koltugun altina sokarak oylede destek alabilirsiniz Ayse hanim boyle cok daha kolay oluyor =)))

Bu yorum orhan tarafından 20 Haziran 2012 tarihinde yazıldı.

mekik çekmek insanın göbek bölümündeki yağları eritmede mükemmeldir.

Copyright © Yaz diyeti - Zayıflamak sizi korkutmasın, Doğru diyet listeleri ile formda kalabilir, Sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.