Mekik Çekmek, Mekik Çekmenin Faydaları

Zayıflama Yöntemleri Diyet Yazarı
sponsorlu reklam

Bilinen en etkili göbek eritme olan Mekik Çekme ile alakalı bilinmeyen faydalarını sizler için araştırdık. Doğru şekilde nasıl mekik çekebilirsiniz. Mekik Çekmenin Faydaları, Göbeğimizdeki yağları hangi yakmak için ne tür bir etkisi vardır. bütün sorularınızın Cevapları bu makalede.

Mekik Çekmek : Fitness Sporunun bir parçası olarak görünür. Ne tür spor yaparsanız yapın vücudunuzun ısınması açısından bütün spor türlerinde mekik çekmeye rastlayabilirsiniz, Buna askeri eğitimlerde dahildir. Temel olarak 4 çeşit mekik çekme yöntemi vardır, bunlar Uzanıp Doğrulma, Zorlama, Kalça Kaldırma ve Yana Doğru Mekiktir.
Mekik Çekmenin Faydaları : Etkisini en çok karın ve göbek bölgesinde hissedebileceğiniz bir egzersiz türüdür. Düzenli olarak mekik çekmeye başladığınızda 2 – 3 haftada farkını hissedebilirsiniz. Diyet yapan insanlar için Karın, Basen ve kalça bölgelerini eritmeye yarayan devasal bir egzersizdir.
Mekik Çekmenin Zararları : Vücudunuz ham ise zorlanmaya başladığınız an mekik çekmeyi bırakın. Hızlı bir şekilde mekik çekmeyin, belinizi incitebilirsiniz. Mekik çekerken aç veya tamamen tok olmalısınız. Maksimum 3 ay mekik çekmelisiniz. Aksi taktirde vücudunuzda kemik çekmesi meydana gelebilir.
Mekik Çekme Çeşitleri, Mekik Çekme Şekilleri
Uzanıp Doğrulma : Karın bölgesindeki kasları çalıştırır. Lakin ön karın kasları için yetersiz bir mekik çekme yöntemidir. Bu çalışmada büyük bel kasları çalışır.

 

 

Zorlama : Üst karın kasları için ana egzersiz türüdür. Bel hareket ettirmeden karnınızın üst kısmını yukarı kaldırarak yapılır.

 

 

Kalça Kaldırma : Alt karın kasları için gerekli bir egzersizdir. Vücudunuzun üst kısmını oynatmadan kalçanızı yukarı-aşağı hareket ettirin.

 

 

 

 

Yana Doğru Mekik : Yan karın kasları için gerekli hareketlerdir. Soldan sağa doğru yaptığınızda, sol dış kaslar ve sağ iç kaslar çalışır. Sağdan sola doğru yaptığınızda ise sağ dış kaslar ve sol iç kaslar çalışır.

Mekik çekerken ideal duruş şekli
mekik çekmek
Göbek Eritmek istiyorsanız Göbek Eritme diyeti sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Mekik Çekmek, Mekik Çekmenin Faydaları” üzerine 4 yorum

 1. ayşe dedi ki:

  mekik çekerken ayakları doksan derece kırıp çekiyoruz ama anlamadığım bir şey var ayağımı kırıp mekik çekmeye çalıştığımda ayaklarım sabit durmuyor? bu normal midir. yoksa mekik çekerken ayaklarıma birisinin oturması mı gerekiyor ? cevap bekliyorum lütfen

  1. admin dedi ki:

   Dediğiniz gibi ayağınıza birisinin oturması lazım veya mekik çekmeye uygun demir tahta gibi sabit cisimler gerekmektedir.

 2. nilufer dedi ki:

  mekik cekerken kolayliklardan birisi koltuk veya dolap gibi nesnelerdende destek alinabilir..ayak uclarini koltugun altina sokarak oylede destek alabilirsiniz Ayse hanim boyle cok daha kolay oluyor =)))

 3. orhan dedi ki:

  mekik çekmek insanın göbek bölümündeki yağları eritmede mükemmeldir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir