Protein Tozu

Sağlık Diyet Yazarı
sponsorlu reklam

Vücudumuz yenilenmek ve kendine gelmek için bir ham maddeye ihtiyaç duyar. Spor sonrası kasın beslenmesi gerektiğinden, besinlerden doğal protein veya protein tozu, antrenmandan hemen sonra alınmalı. Vücudunuza gereken besini vermezseniz, vücudunuz kendine gelmek adına, kas inşası yerine bir düşüş yaşar. Bu nedenle en kolay ve hızlı takviye, protein tozu ile yapılmış içeceklerdir. Bu bir protein takviyesidir. Siz yine gerçek besinlerden doğal proteinlerinizi almaya devam ediyor olacaksınız. Pratik ve hızlı bir takviye isterseniz protein tozu karışımlarından içebilirsiniz.

Spor yaptığım salonlarda yıllardır spor yapanların antrenman sonrası salondaki vitamin bara gidip protein tozuyla hazırlanmış su veya sütlü karışımları içtiklerini görürdüm. Bir süre sonra ben de protein karışımlarından içmeye başladım.

Yeni spor sistemime başladığımda bu takviyeyle de ilgili aklımdaki tüm soruları sordum ve doğruları öğrendim. Protein tozu içmek sporcuya takviyedir. Kasları aç bırakmamış olursunuz.

Günlük koşturma içinde veya seyahatte aç kalıp yemek yememe yerine protein almak için hazmedilmiş amino asit olan protein tozlarından içebilirsiniz.

Türkiye’de bu konuda, fazla bilgilendirilmeden, ön yargı var. Protein tozunu erkekler içer, kas yapar, gibi …. Halbuki yurt dışında çocuklar çikolata, şeker tarzı abur cubur diye ısrar ettiğinde onlara vanilyalı, kakaolu protein tozu içtiren anneler var

                                                                                                                                                                                          Ece VAHAPOĞLU

Vücudunuzdaki fazla kilolardan sağlıklı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız bu diyet listesi tam size göre Protein Diyeti

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Protein Tozu” üzerine 6 yorum

 1. Eda dedi ki:

  Diyet yapan bir insan protein tozu almalımıdır?

 2. Nihat dedi ki:

  En etkili protein tozu hangisidir ? bilgi verirseniz memnun olurum

 3. ekrem dedi ki:

  Protein tozu çok faydalı enerji veriyor resmen

 4. nermin dedi ki:

  Bayanlarda kesinlikle protein tozu kullanmalıdır. Özellikle spor yapan bayanlar bu tozdan almalıdır.

 5. gülçin dedi ki:

  Protein tozu ile sağlığınızı kaybetmezsiniz. korkmayın protein tozu kullanmaktan

 6. halit dedi ki:

  protein tozu kullanmak sağlık açısından tehlikeli değil

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir