Su Diyeti Nedir?

Zayıflama Yöntemleri Rumeysa Demirörs
sponsorlu reklam

Birçok diyet listesi bulmamız mümkün. Fakat elimizin altında bulunan en kolay imkanlardan biri sudur. Bu sebeple su diyeti kulağa hem şaşırtıcı hem de farklı gelebilmektedir. Peki bu su diyeti nedir, nasıl yapılır?

Su Diyetinin Detayları

İlk olarak diyette en çok konuşulan kalori noktasına değinelim. Suyun kalorisi hiç yoktur ve vücut içinde kan dolaşımının daha sağlıklı olmasında bile etkili olan hayati içeceğimizdir. Adeta en temel ihtiyacımızdır.

Su diyeti yeni bir diyet çeşidi olarak bilinse de ilk kez 37 sene önce Amerika’da bir makalede geçmiş. Suyu içerken bu diyet içinde suyun biraz soğuk olması gerekmektedir. Çünkü vücuda soğuk su girdiğinde bir reaksiyon meydana geliyor ve suyu ısıtmak için enerji harcanmaya başlıyor. Bu şekilde az miktarda da olsa yağ yakımı gerçekleşiyor. Egzersiz yapacak durumda olmayanlar için iyi bir alternatif olarak görünüyor.

Bu diyeti yaparken 2 litrelik suyu mutlaka içmelisiniz ve 7 öğüne kadar bu oranı bölmeniz gerekmektedir. Su diyeti uygularken bir taraftan da egzersiz yapmaya gayret ederseniz daha hızlı kilo vermeniz mümkün olabilir.

Faydalar Ve Zararlar

Bu diyetin en büyük faydası belki de maliyetinin çok ucuz olmasıdır. Suyu her gün içme zorunluluğu olduğunu düşünürsek çok zor bir diyet de değildir. Almanız gereken sıvı miktarını da bu diyet sayesinde eksiksiz alabilirsiniz. Hatta diyet olarak adlandırmasak da gereklilik olarak görebiliriz. Zararları noktasında da birkaç husustan bahsedebiliriz. Sürekli olarak şişkinlik hissetmeniz mümkün. Ayrıca bir süre sonra su içmek bile istemeyebilirsiniz. Fakat yapılan araştırmalara baktığımızda dünya genelinde bu diyeti kullanarak yılda 20 kilo verenleri bulmak bile mümkün olabiliyor.

Su Diyeti Nasıl Yapılmalıdır?

Sabah saatlerinde küçük bir limonu 1 bardak ılık suyun içine dökün. Bunun yanında 1 bardak portakal suyu, 2 ince dilim ananas, 2 kaşık yulaf ezmesi ve 5 tane de çilek yiyebilirsiniz.

Ara öğün zamanı geldiğinde papatya çayı içilebilir.

Öğle yemeği sırasında ise 2 kaselik sebze çorbası içebilirsiniz. Yanında da yeşillik salatası bulunabilir. Tabi bunları yemeye başlamadan önce 1 bardak su içmeyi unutmayın.

Ara öğünlerde ceviz tüketebilir, ince bir dilim peynir yiyebilirsiniz.

Akşam öğününde 2 tabaklık sebze çorbası, 2 bardak su, 1 kase yoğurt ve küçük bir miktar haşlanmış sebze yemeği yiyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir