Süt İçemiyorsanız Maden Suyu İçin

Sağlık Rumeysa Demirörs
sponsorlu reklam

Çocuklar başta olmak üzere her insan için mineral ve kalsiyum almak önemli bir destektir. Fakat zaman zaman içinde bulunan şeker oranları ve gaz yapma sebebi ile süt içilememektedir. Özellikle de bazı çocuklarda tadının beğenilmemesi sebebi ile süt içirmek aileler için çok zor olabilmektedir. Böyle zamanlarda alternatif arayışlarına gidilmektedir. Hem mineral hem de kalsiyum anlamında zengin olan bir içecek bulmak çok da kolay değildir. Yetişkinlerde süt içememe sorunlarına baktığımızda içinde bulunan laktoz maddesinin etkisi olduğunu fark ederiz. Şişkinlik ve gaz yapması sebebi ile bazı yetişkinler de istese bile süt içememektedir. Uzmanlardan buna alternatif olarak hem elde etmesi hem de tüketmesi kolay olan bir içecek önerisi geliyor. Maden suyu süt yerine içilebilecek mucizelerden biri.

Kalsiyum Desteği

Özellikle de çocukların kas ve kemik gelişimi için kalsiyum son derece önemli bir maddedir. Süt ve süt ürünlerinde bol miktarda bulunan bu maddenin sağlayıcılarından biri de laktozdur. Süt içindeki laktozu sayesinde mineral ve kalsiyum hizmeti verir. Ancak sindirimi bazı bünyeler tarafından zor olduğu için çabalar da boşa çıkabilmektedir. Bu gibi durumlarda neler yapılması gerektiği incelendiği zaman ortaya maden suyu çıkar.

Yağsız Mineral Kaynağı

Çocuk açısından düşünmezsek kadınların en çok sevineceği noktalardan biri de kalsiyum olarak aynı seviyede destek veren bu maden suyunun içinde hiç yağ bulunmamasıdır. Yağ oranının sıfır olması ve mineral bakımından oldukça beslemesi sebebi ile kilo aldırmadan beslemektedir. Ayrıca yağ alımını desteklemese de boy uzamasında son derece önemli katkılar sağlamaktadır. Genel bir karşılaştırma yaptığımız zaman 2 bardak maden suyu tüketildiğinde 1 bardak sütten 50 miligram daha fazla kalsiyum alındığını ifade edebiliriz. Bu oldukça iyi bir rakam. O halde günde 1 bardak maden suyu içmenin alışkanlık olmasında bir sakınca yoktur.

Soda Değil, Maden Suyu İçin

Genel olarak soda ve maden suyu karıştırılmaktadır. Halbuki maden suyu kaynaklardan orijinal hali ile çıkarılan sıvı iken, soda tamamen yapay bir malzemedir. Soda içip mineral neden alamadık dememek gerekir. Maden suyu kullanımına dikkat edilmelidir. 

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir