Yüzü Zayıflatma Yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri Rumeysa Demirörs
sponsorlu reklam

Zayıflamak bütüncül düşünülmesi gereken bir amaçtır. Basen, karın, kol ve bacaklar, göğüs bölgesi derken hep atlanan bir bölge vardır. Yüz bölgemize ulaşmak her zaman daha zordur; ama, kilo alındığı zaman fazla kiloların yerleşmeyi sevdiği ilk alan da hep yüz olmaktadır. Yüzün dolgun bir şekilde görülmesi çoğu insan tarafından sevilse de fazla kilolardan kurtulduktan sonra yüzde kalan şiş bölgeler zaman zaman hayal kırıklığına sebep olabilmektedir. Her bedene özel olarak bölgesel zayıflama teknikleri kullanılabildiğine göre yüz için de böyle imkanlar var mıdır? Elbette yüz için de egzersizler bulunmakta ve düzenli olarak yapıldığında olumlu sonuçlar alınabilmektedir.

Kilolar En Çok Neden Yüzde Birikir?

Genetik sebeplerinin olduğu bilinmektedir. Ancak bunun haricinde yüz kaslarının fazla çalıştırılmaması da çok önemli bir etkendir. Ayrıca geçirilen bazı hastalıklar sonucunda vücutta kalıcı etki bırakan yağlar da ilk olarak yüzde birikmektedir. Sürekli olarak hava ile temas etmesi de yüzün yağlanmasının sebeplerinden biri olarak sayılabilir. Karaciğerin yağlanması da direk olarak yüze etki etmektedir. Kullanılan ilaçların yan etkileri yüzdeki yağlanmaya etki edebilmektedir.

Yüzdeki Kilolardan Kurtulmak İçin Püf Noktalar

 • Yanlış beslenme alışkanlıklarının azaltılması gerekmektedir. Kilo artışının durdurulması ilk şarttır.
 • Bol protein destekli diyetler takip edilmelidir.
 • Bol bol salata yenmelidir.
 • Ekmek, unlu mamüller, karbonhidrat destekli yiyeceklerin tüketilmesi en az seviyeye indirilmelidir.
 • Fazla şeker tüketilmemelidir.
 • Günlük 6 gram tuz sınırını aşmamak gerekmektedir.
 • Günde 2 litre su içilmelidir.
 • Bitki çaylarına alışmalı ve günde 1 fincan içmeye gayret edilmelidir.
 • Yüz egzersizleri yapılmalıdır.

Yüz Egzersizleri Nasıl Yapılır?

Yüz yogası olarak da bilinen bu egzersizler sayesinde kasların hareketlenmesini ve kan akışının yüz bölgesinde daha da artmasını sağlayabilirsiniz. Bu da zamanla yüzdeki yağların yakılmasına yardımcı olacaktır.

 1. Her gün sabah ve akşam olmak kaydıyla sesli harflerin ikişer kez söylenmesi gerekir. Bu egzersiz esnasında ağzın iyice açılması gerekir.
 2. Her gün yine 3 kez x, on, x, on, x, on denilmelidir. Bu hareketin yanakları açarak yapılması iyi olur.
 3. Dudakların arasında bir kalem alınmalı ve bu kalem yuvarlanmalıdır. Bu şekilde yanak ve boyun kasları da çalışacaktır.
 4. Sakız çiğnemek de yüz kaslarını hareket ettiren en kolay egzersizdir.
 5. Balon şişirmek de en az diğer hareketler gibi yağ yakıcı özelliğine sahip bir egzersizdir. Ancak nefes alışverişine olumsuz etki edebileceği için bu yöntemi denemek çok da gerekli değildir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir