Zayıflama Önce Beyinde Başlar

Zayıflama Yöntemleri Rumeysa Demirörs
sponsorlu reklam

Zayıflama isteği birçok toplu kişinin istekleri arasında vardır. Ancak gerçek anlamda zayıflayabilmenin özünü bulabilmek için ilk olarak zayıflamayı beyinde başlatmak gerekir. Bu demek oluyor ki gerçekten zayıflamak istemelisiniz. Aksi taktirde uğraşlarınız boşa çıkabilmektedir. Kendinizi hazır hissettiğiniz zaman çabanız da artacak ve kiloları yakarken daha başarılı sonuçlara imza atabileceksiniz. O zaman ilk adım kendinize zayıflamayı gerçekten istiyor musunuz diye sormak olmalıdır.

Neden Zayıflamak İstiyorsunuz?

Beyni harekete geçirebilmek için ona soru yöneltmek ve gerçekten zayıflamak istemenizin sebebini anlayarak hareket etmeniz gerekir. Neden zayıflamak istiyorsunuz? Toplum içinde daha çok özgüvene sahip olmak için mi? Daha güzel görünmek ya da giydiğiniz kıyafetlerin size daha çok yakışmasını istediğiniz için mi? Sağlıklı bir yaşamın tadını çıkarmak için mi? Artık yürürken nefesinizin kesilmesinden kurtulmak istediğiniz için mi? Tüm bunları ve başka sebepleri de düşünerek sağlıkla kilo vermenin nedenini bulun. Kendi planınızı yapabilmeniz için sizi sürekli azmettiren bir güce ihtiyacınız olacağını unutmayın. Zorluklar karşısında durmak ve vazgeçmek istediğiniz zamanlarda kendi amacınız ve sebebiniz sizi ayakta tutacaktır.

Zihin Gücüyle Zayıflayın

Sabahları sizi erkenden uyandıran, her zorlandığınız spor hareketinde arkanızdan iten, yemek yemeyi çok arzuladığınız akşamlarda dur demesini bilen, tatlı krizlerine girdiğinizde meyve ile sizi avutabilen bir zihne sahip olmak kilo vermenin en büyük başarısını yakalamış olmak demektir. Hem pes etmemenizi sağlamak hem de başarmanın yarısını elde edebilmek için zihin gücünüz ile de egzersizler yapmayı deneyin. Gelecek yıllarda olmayı hedeflediğiniz zamanları düşünerek ayna karşısında kendiniz ile konuşun ve sahip olmak istediğiniz vücudu hayal edin. Bu adımdan sonra kalori saymaya, su miktarı hesaplamaya, egzersiz planı çıkarmaya, yemek ve uyku saatlerini ayarlamaya başlayın. Zihinde bir iş tamamlanmadan uygulamaya geçilmesi büyük çoğunlukla hüsran ile karşılaşmanıza sebep olabilir. Her sabah kalktığınızda kendinizi bunun için tebrik edebilirsiniz. Yemekleri reddettiğiniz zaman kendinize yıldız vererek azminizi arttırmaya gayret edin. Zihin işlemi tamamlandığında tek tek yaptığınız her gelişmeyi de mutlaka not alın. Sistemli bir şekilde ilerlemenin ilk yolu planlı çalışmadır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir