Zayıflamak İstiyorum Diyenlere 7 Altın Öneri

Zayıflama Yöntemleri Rumeysa Demirörs
sponsorlu reklam

Fit olmak isteyenlerin ama bunun için programları bir türlü disiplinli çalışma ile yürütemeyenlerin bildiği bir gerçek vardır. Kilo vermek ve fit olmak çok da kolay değildir. Zayıflama çayları, eriyen tabletler, ilaçlar, zayıflama kemerleri kullanmak tek başına fayda etmemektedir. Aslında olayın püf noktası zihindir. Yani bir kişi zayıflamak istediğine karar verdikten sonra attığı her adımının daha sağlıklı olacağını da görebilir. O zaman değişim ilk olarak düşünce tarzında gerçekleşmelidir. Çünkü kilo verebilmek için çok güçlü motivasyon kaynakları olmalıdır. O zaman bu yazıda biraz da zihinsel olarak güçlü yöntemlere değinerek zayıflamanın kolaylıklarına değinelim.

  1. Neden Kilo Vermek İstediğiniz Kendinize Sorun

Kilo verebilmek için sebeplere ihtiyaç vardır. Daha sağlıklı yaşamak, daha sıkı bir vücuda sahip olmak, hızlı hareket edebilme özgürlüğüne kavuşmak, toplumda baskıya maruz kalmamak, istediğini kolaylıkla giyebilmek, rahat merdiven çıkabilmek gibi birçok sebep zayıflamanın nedenleri arasına girebilir. Peki, siz neden zayıflamak istiyorsunuz? İlk sorunuz bu olsun.

  1. Hedefleriniz Gerçekçi Olsun

Zayıflarken plan yapılması uygun görülür ve ilk kaydedilen değer, hedef kilodur. Fakat bu noktada her zaman gerçekçi davranmak gerekir. 1 ayda 15 kilo verme hedefi koymak hem imkansız gibi görünmekte hem de sizi hedefinizden caydıracak kadar zor görünmektedir.

  1. Gereksiz Kalorili Besinleri Saptayın

Günlük yaşam içinde yediğiniz ama yemeseniz de olur diyebileceğiniz gereksiz kalori almanıza sebep olan yiyecekleri belirleyin. Bunları hayatınızdan olabildiğince hızlı bir şekilde çıkartın. Yerini sağlıklı ve doğal besinler ile doldurun. Mesela yoğurt ya da meyve.

  1. Diyet Listeniz Size Uygun Olsun

Zayıflamak için bir diyet listesine ihtiyacınız olabilir; ancak, herkesin bünyesi farklı olduğu için diyet listesi de farklı olacaktır. Kimisi için zayıflatıcı etkiye sahip olan bir diyet programı, kimisi için kilo aldıran bir planlama olabilir. Uzman desteği alarak bir diyet yapın.

  1. Zihnen Hazır Olun

Kilo vermek istediğinizi ilk olarak zihnen kabul edin ve bunu gönülden isteyin. Azmettiğiniz sürece kilo vermenin mümkün ve daha kolay olacağını unutmayın.

  1. Hareket Miktarını Arttırın

Gün içinde hareketlerinizi hesaplayın ve diyet sürecinde her zaman olduğundan daha hızlı bir yaşama merhaba deyin. Daha çok hareket demek daha hızlı kan akışı ve yağ yakışı demektir.

  1. Hayatınızda Küçük Değişimlere İmza Atın

Diyet yaparak zayıflamak çok büyük bir değişim olsa da bu yolda destek olacak ilk adım küçük farklılıklar yaratmaktır. Mesela günlük tutarak başlayabilirsiniz. Her gününüzü kaydedin. Kimi zaman kendinize nasıl kızdığınızı, kimi zamansa kendinizle nasıl gurur duyduğunuzu kaydedin.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir