Zayıflamaya yardımcı bitkiler

Zayıflama Yöntemleri Diyet Yazarı
sponsorlu reklam

Zayıflamaya yardımcı bitkiler ve bu bitkilerin faydaları hakkında bilinçlenmek için gerekli bilgileri sizlere topladık. Diyet yapamıyorum diyorsanız zayıflamaya yararlı bitkiler tüketerek vücudumuzu formda tutup zayıflamaya çalışcaz. En etkili zayıflama yöntemleri arasında Bitkiler yer alıyor, Bu yüzden zayıflamaya yardımcı bitkiler hakkında herşeyi toplamaya çalıştım.

Zayıflamaya Yardımcı Bitkiler

AT KUYRUĞU : At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor…At kuyruğu bitkisi idrar sökücü özelliğiyle biliniyor. Yağ dokularını eritmeye yardım eden bitki yaraların iyileşmesine de yardımcı oluyor. Fakat tüm idrar söktürücü bitkilerde olduğu gibi fazla dozda kullanılırsa böbreklere zarar verebilir…

MAYDONOZ ;Maydanoz, metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiriyor. Maydanoz yemek ve çayını içmek, ödemlere ve vücudun su toplamasına karşı çok etkili bir yöntem olarak biliniyor.
ADAÇAYI ; Zayıflamak isteyenler tarafından iştah kesici olarak kullanılıyor. Çay ve yemeklerde baharat olarak da kullanılabiliyor.
FESLEĞEN ; vücutta biriken fazla suyu atmaya yardımcı oluyor. Üstelik, içindeki eter yağların moral yükseltici etkisi bulunuyor.
KEKİK ; Sindirim sorunlarını tedavi edici etkiye sahip ve metabolizmayı hızlandırıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirmenin yanı sıra yorgunluktan şikayet edenlere zindelik veriyor.
CİVAN PERÇEMİ ;Civanperçemi, tatlıya karşı iştahı keser, tokluk hissi verir. Tazelik veren lezzeti, ağır yemeklerin tadını hafifletir.

BİBERİYE ; Biberiye, sindirimi düzenler. İyi bir canlandırıcıdır, kan dolaşımını hızlandırır, cildi sıkılaştırır. Et yemeklerinde kullanılabilir.
TERE OTU ; Tere, vücuttaki yağ yakımını hızlandırıyor. İnce yaprakları pişince acılaştığı için çiğ yemek gerekir. Ayrıca içinde birçok vitamin barındırır.
SİNAMEKİ ; Sinameki, kalın bağırsakta suyun emilmesini önleyerek müshil görevi yapar. Uzun süreli kullanımlarda bağırsaklarda yan etkilere yol açacağından idrar söktürücü özelliği bulunan rezene ve nane gibi bitkilerle desteklenmesi gerekiyor.
BALIK OTU ;Balık otu, bünyenin kimyasını hızlandırarak zayıflamaya destek olur. İçindeki maddeler tırnakları güçlendirerek saçlara parlaklık verir. Salata ve meyveli içecekler içinde kullanılabilir.

Yukarda belirtmiş olduğum bitkiler zayıflamada etkili bitkilerdir. Bu bitkileri Yemeklerinizde kullanabilir, Salatalara ekleyebilirsiniz.

Diyetisyen Ender SARAÇ beyin Zayıflamaya yardımcı Bitkiler araştırmasındaki Sonuçları şu şekildedir.

Zayıflamaya yardımcı 4 bitki

1- Tere tohumu:
Metabolizmanın canlanmasına yardımcı olur. Tiroidi tembel kişilerde daha verimli çalışmasına yardımcı olabilir. Hızlı kilo vermeye yardımcıdır.

2- Funda yaprağı: Zayıflamaya ve yağların vücut tarafından daha iyi yakılmasına yardımcı olur. Hızlı kilo vermeye yardımcıdır.

3- Yeşilçay: Güçlü antioksidandır. Metabolizmayı hızlandırarak kilo vermeye, bağırsaklardaki yararlı bakterileri artırarak sindirime yardımcı olur.

4- Zencefil: Alınan besinlerin daha iyi sindirilmesine yardımcı olur.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Zayıflamaya yardımcı bitkiler” üzerine 5 yorum

 1. gülşen dedi ki:

  çoğu bitkiyi ilkkez duydum ama en yararlı şey hurmaymış ekmek yemekten kesiyormuş insanı

 2. arife dedi ki:

  en sağlıklısı bence doğanın bize sunduğu bitkilerdir.

 3. ceyda dedi ki:

  gerçekten mükemmel bir araştırma olmuş bitkiler en iyi doğal kaynaktır kullanmasını bilene

 4. esma dedi ki:

  Mükemmel bir diyet sitesi zayıflamaya yardımcı bitkiler

 5. gül dedi ki:

  teşekkürler deneyeceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir